DJ-Image Slider Wide (copy) (copy) (copy) (copy)

 • Üretimden Notlar
  Üretimden Notlar

Polywood-Therm

“Polywood-Therm” klasik Alman güvenilirliğinin estetik bir anlayışla yeniden yorumlanışıdır. 

Dış yaşamla görsel irtibatı sağlayan pencerelerden beklentiler daima yüksektir.

Hakiki ağaçlar kullanılarak yapılan pencereler ve kapılar, iç dekorasyona birçok yönüyle özellik ve değer katıyor.

Estetik, doğallık, ısı ve ses yalıtımı, hırsızlığa karşı güvenlik, yangından korunma gibi, tek bir pencereden çoklu işlevli beklentilere, AG HOLZMANN - Ahşap Kompozit Pencereler en iyi çözümleri sunar.

 

Üstün özellikler;

a) Dışa bakan polimer yüzey, iç mekan tarafındaki ahşap profili zırh gibi kuşatarak ahşabı olumsuz dış hava koşularına karşı korur.

Yüksek rüzgar güçleri altında, pencere kanat boşluğuna sızan yağmur suyu, ahşap yüzeye ulaşmadan, polimer profilden tahliye edilir. Ahşap profil kuru kalır.

b) Değerli ve seçkin ağaçlar kullanılarak yapılan ahşap + polimer birleşimli kompozit pencereler hem çok uzun ömürlü, hem de en zor mimari talepleri karşılayabilecek estetiktedir.

Bu tip pencereler tasarımcılara ve dekoratörlere geniş seçenekler sunuyor.

Pencere malzemesi olarak çam, ceviz, maun, kiraz gibi her tür ağaç seçilebilir.

AG HOLZMANN - Ahşap Kompozit Pencerelerin bir diğer özelliği, dış yüzeylerinin polimer ile korunmuş olmasıdır. Bu sayede dış hava koşullarından ve UV-ışınımından etkilenmeyen iç yüzeyleri, her tür dekoratif isteğe uygun projelendirme imkanı doğuyor.

AG HOLZMANN’ın uluslar arası kabul gören tescilli tasarımıyla, ortaya hiçbir diğer ürünle kıyaslanamayacak özelliklere sahip, uzun ömürlü bir ürün çıkıyor.

Bu ürünler Avrupa Normlarının EN, EN ISO, DIN EN (ısı ve iklim koruyucu, sızdırmazlık ve dayanıklılık) standartlarına tam olarak uyarlar.

AG HOLZMANN - Ahşap Kompozit Pencereler Almanya’da çıkarılan yeni bir yasaya, Enerji Ekonomisi Kuralları’na (Energieeinsparverordnung, EnEV) uygundurlar.

c) Ağacın yaşamının atık maddesi oksijendir ve bu özelliği ile canlı yaşamı koruyan benzersiz bir yaşam makinesidir.

Polimer dış yüzey sayesinde korunan içteki ahşap profilin ömrüne ömür katılır.

d) Uygun aksesuarlar ve camla desteklenmiş ahşap kompozit pencereler, hırsızlığa karşı maksimum güvenlik sağlar. 

e) Odaya bakan iç yüzeydeki ahşap profiller, yangının sebep olduğu yüksek ısılarda asla ısınarak erimezler.

Öte yandan, ahşap yangına karşı çok iyi yalıtım değerlerine sahip olduğu için, tamamının yanma sıcaklığına ulaşması, dakikalar hatta saatler alır.

Yangının ilk saatlerinde ahşabın ancak ısınabilen dış yüzeyinden sadece ince bir tabaka yanar.

Bu nedenle, yangına dayanıklılık şartı taşıyan F30, F60 ve hatta F120 (30-60-120 dakika yangına dayanan) pencerelerinin yapımında ahşap malzeme tercih edilir.

Kullanıcı Yorumları | Ürünümüz Hakkındaki Tüketici Yorumları

 • Wow very surpised about the agreement!
  Wow very surpised about the agreement!
  RobertEvimden caddeyi izlerken etrafta gördüğüm yapaylıklar içerisinde doğal ağaca dokunmak bana tarifsiz bir huzur veriyor.

  Nermin Işık  - Doktor

 • Teşekkürler Holzmann
  Teşekkürler Holzmann
  JaneAG HOLZMANN ile tanışana kadar evimde hangi pencereyi kullanacağıma karar veremedim. Ağacın doğallığı en büyük tercih sebebim oldu.

   

  Meltem Çağlar - Çağlar Eczacı 37

 • Sonunda Rahat Ettim
  Sonunda Rahat Ettim
  John9. Katta bulunan dairemde 2008 yılında yapılan komple ağaç doğrama dış taraftan çürümeye başlayınca tüketici olarak ne yapacağımı bilemedim, boyanın korunması için 9. kata iskele kuralım diyen bile oldu. 3+1 evim için 2 yılda bir yaptıracağım boya maliyeti yerine ömür boyu boya bakım istemeyen ahşap pencere aldım.

  M. Emin Güler - İç Mimar 46

 • k11
  k11
  JohnEvimden caddeye bakarken penceremde ki ahşabın doğal dokusu bana ipeksi birdokunuş hissi veriyor evde penceremi kullanırken ayrı bir keyif alıyorum. 

  Deniz Kocaman - Avukat 33

 • k12
  k12
  JohnHayatta her şeyin mümkün olduğunca doğalını tercih ederim. Çevremde kanserli kişiler arttıkça artık her şeyi sorgular oldum, açıkçası pencerede bunlardan birisi çünki pvc içerikli her şey kafama takılıyordu, sonunda bana ve sevdiklerim için doğal bir ürün buldum. Teşekkürler 

  Eren Yılmaz - Eczacı 38

 • k13
  k13
  JohnKatıldıgım yurtdısı fuarlarında sıkca karşılaştığım kompozit ürünün TÜRKİYE De bulunması mutluluk verici çizdiğim projelerde uygulamaktayım.

  Hüseyin Burdak - Mimar 38

 • k14
  k14
  JohnAg holzmann ilk müşterisiyiz AVRUPA KONUTLARI tarabya villalarında kullandık 2009 dan bu yana hem izolasyon hem doğallık olarak iyi bir performans aldık.

   Avrupa Konutları

 • k16
  k16
  Johnİzmir bergama da ki projemde daha önce başka bir firma ile sorunlu bir iş olmasına ragmen AHGHOLZMANN bayileri ve teknik ekibi ile bize güzel bir uygulama yaptı yaklaşımları ve organizasyondan ayrıca memnun kaldım

  Nadir Akyol - Müteahhit 30

 • k15
  k15
  JohnSomtaş sarraf ve somtaş park olarak ilk önce 12 katlı ALPARSLAN KONAKLARINDA UYGULADIK İLK TOPLU İŞLERDEN BİRİSİYİZ KAT MALİKLERİ ÇOK MEMNUNLAR KASA PERVAZ AHŞAP DETAYI DEKORASYONA ÇOK SICAKLIK KATTI

  Somtaş Sarraf - Somtaş Park

Referanslar