Teknoloji Ürün slaytı

 • Teknoloji
  Teknoloji

Teknoloji

“POLYWOOD-Therm” ağaç tüketimini azaltır

 ULT TECHNOLOGY 

Normal ahşap pencerelere göre daha az ağaç tüketmektedir.

ULT teknolojisi özel tekniklerle doğal yapısı tamamen korunak altına alınan ve bu aşamalarda tamamen doğal işlemlerden geçen ağaç profilleri, alman mühendislerin 5 yıl aşkın süredir iki ülkede yaptıkları ortak ar-ge çalışmalarıyla, her iki materyalin “POLYWOOD-Therm” teknolojisiyle birleştirilmesi sonrasında, iki yönlü pozitif bir ürün ortaya çıkarmaktadır.

OPT Technology 

Dış yüzey doğal yapısı OPT koruma teknolojisi sayesinde muhafaza halinde bulunan ağaç pencere teknik olarak doğa şartlarına (dış hava şartlarına) karşı çok daha dayanıklı hale gelir.

Isı ve enerji kaybının % 35 oranında olduğu pencere bölümünde maksimum izolasyon ve yalıtım sağlar.

Soğuk, yağmur, kar ve toz gibi etkenlerden korunaklı hale getirilmiş iç ahşap ünite, sahip olduğu hava akım noktaları sayesinde büyük oranda temizlenmiş havayı doğal yapısı içerisinde süzerek evin iç kısmına daha sağlıklı bir şekilde ulaştırır.

 ARH Technology  

“POLYWOOD-Therm”pencereler sahip oldukları hava kanallarıyla içerideki ve dışarıdaki kirli havayı doğal yapısıyla temiz havayla buluşturmaktadır.

“POLYWOOD-Therm” teknolojisi hava şartlarına karşı dış cephede gerekli olan % 65 polimer ve % 35 ağaç ile en ideal yalıtım değerlerine ulaşmış bulunmaktadır. 

Orman fakülteleri  ve bağımsız laboratuarlar ile yapılan ortak laboratuar testlerinde mevcut ağaç oranının nefes alma ve nem dengesini sağlamada normal ağaçlar ile aynı fonksiyonları sağladığı saptanmıştır.

 TCP Technology 

“POLYWOOD-Therm” sahip olduğu teknolojiyle onlarca kilo güce dayanıklı bir üründür ve TCP teknolojisiyle bir araya gelerek en güçlü fırtına ve darbelere karşı dayanıklı hale gelmiştir.

F-M-E Technology   

Serbest hareket teknolojisi sayesinde genleşme katsayısı farklı olan polimer ve ahşabın birleşim noktalarında bulunan zıt yönlü uzantılar sayesinde hareket sonrası birbirine kenetlenmek suretiyle doğal bir şekilde olabilecek maksimum sağlamlık ve rijitliğe erişilmiş olur.

Ahşap ve polimer’in etkileşim içine girmesi, ahşabın doğal özelliğini koruduğunun bir ispatı olmakla birlikte var olan bu genleşme hareketi ayrıca yeni bir hava sirkülasyonu imkanı sağlar. Bütün bu elementer hareketlilikler ağacın yüzyıllardır bilinen genleşme ve salınım oranı kadardır.  3 kat lamine ve “finger joint” teknolojisi ile kıvrılma ve hareketlenmenin önüne geçilmiştir.

65P35T

“POLYWOOD-Therm” teknolojisi pencere ismini aldığı AG HOLZMANN Ahşap Pencere Sistemleri Alman ar-ge mühendislerinin buluşu olan teknik ile hava şartlarına karşı dış cephede gerekli olan % 65 polimer ve % 35 ağaç ile en ideal yalıtım değerlerine ulaşmış bulunmaktadır.

 Doğal ve sağlıklı

Uzun yıllar hakkında negatif sağlık özellikleri olduğu gerekçisiyle bilimsel araştırmalar yapılan ve hakkında makaleler hazırlanan plastik pencereler, doğramaların evlerde ki iç mekâna bakan kısmına yerleştirilen doğal ağaç ile sağlıklı bir yapı sunar.

Bunların yanı sıra, doğamızın bize armağan ettiği eşsiz güzellikteki ahşap Ahşap Pencere Sistemleri çeşitleriyle şehir yaşamının getirdiği olumsuz psikolojik etkiyi, doğal organik dokuları ve eşsiz estetiğiyle ortadan kaldırıyor.

Doğal olmayan özellikleri sebebiyle negatif yönleri olan normal plastik pencerenin geleceğimizin teminatı çocuklarımızın üzerinde yapmış olduğu olumsuz etkiyi de ortadan kaldırmaktadır.

Uzun ömürlü

Normal şartlarda (hava koşullarında) ortalama 8 yılda çürüyen ahşap pencere“POLYWOOD-Therm” teknoloji sayesinde 30 yıl kullanım ömrüne sahip olacaktır. Bu sayede yer küremizde her yıl pencere için tüketilen miktar ağaç oranında tasarruf edilmiş olacaktır.

Bizler ahşap pencereleri kullanırken onu doğa şartlarına karşı korunaklı hale getirerek gelecek nesillere çok daha yaşanılır bir dünya bırakmış olacağız.

Bilgi + Teknoloji + Test + Deneyim

“POLYWOOD-Therm” Ahşap Pencere Sistemleri alanında uzman onlarca Avrupalı mühendisin beş yıl süren ar-ge çalışmaları ve grubumuzun 44 yılı aşkın sektör bilgi ve birikimi sayesinde geliştirilmiştir.

“POLYWOOD-Therm”  Ahşap Pencere Sistemleri sahip olduğu teknolojiyle geniş mimari yapılara uygun ölçülerde pencere üreterek (95 mm) profil inceliğinden kaynaklanan izolasyon kayıplarına izin vermez.

Kullanıcı Yorumları | Ürünümüz Hakkındaki Tüketici Yorumları

 • Wow very surpised about the agreement!
  Wow very surpised about the agreement!
  RobertEvimden caddeyi izlerken etrafta gördüğüm yapaylıklar içerisinde doğal ağaca dokunmak bana tarifsiz bir huzur veriyor.

  Nermin Işık  - Doktor

 • Teşekkürler Holzmann
  Teşekkürler Holzmann
  JaneAG HOLZMANN ile tanışana kadar evimde hangi pencereyi kullanacağıma karar veremedim. Ağacın doğallığı en büyük tercih sebebim oldu.

   

  Meltem Çağlar - Çağlar Eczacı 37

 • Sonunda Rahat Ettim
  Sonunda Rahat Ettim
  John9. Katta bulunan dairemde 2008 yılında yapılan komple ağaç doğrama dış taraftan çürümeye başlayınca tüketici olarak ne yapacağımı bilemedim, boyanın korunması için 9. kata iskele kuralım diyen bile oldu. 3+1 evim için 2 yılda bir yaptıracağım boya maliyeti yerine ömür boyu boya bakım istemeyen ahşap pencere aldım.

  M. Emin Güler - İç Mimar 46

 • k11
  k11
  JohnEvimden caddeye bakarken penceremde ki ahşabın doğal dokusu bana ipeksi birdokunuş hissi veriyor evde penceremi kullanırken ayrı bir keyif alıyorum. 

  Deniz Kocaman - Avukat 33

 • k12
  k12
  JohnHayatta her şeyin mümkün olduğunca doğalını tercih ederim. Çevremde kanserli kişiler arttıkça artık her şeyi sorgular oldum, açıkçası pencerede bunlardan birisi çünki pvc içerikli her şey kafama takılıyordu, sonunda bana ve sevdiklerim için doğal bir ürün buldum. Teşekkürler 

  Eren Yılmaz - Eczacı 38

 • k13
  k13
  JohnKatıldıgım yurtdısı fuarlarında sıkca karşılaştığım kompozit ürünün TÜRKİYE De bulunması mutluluk verici çizdiğim projelerde uygulamaktayım.

  Hüseyin Burdak - Mimar 38

 • k14
  k14
  JohnAg holzmann ilk müşterisiyiz AVRUPA KONUTLARI tarabya villalarında kullandık 2009 dan bu yana hem izolasyon hem doğallık olarak iyi bir performans aldık.

   Avrupa Konutları

 • k16
  k16
  Johnİzmir bergama da ki projemde daha önce başka bir firma ile sorunlu bir iş olmasına ragmen AHGHOLZMANN bayileri ve teknik ekibi ile bize güzel bir uygulama yaptı yaklaşımları ve organizasyondan ayrıca memnun kaldım

  Nadir Akyol - Müteahhit 30

 • k15
  k15
  JohnSomtaş sarraf ve somtaş park olarak ilk önce 12 katlı ALPARSLAN KONAKLARINDA UYGULADIK İLK TOPLU İŞLERDEN BİRİSİYİZ KAT MALİKLERİ ÇOK MEMNUNLAR KASA PERVAZ AHŞAP DETAYI DEKORASYONA ÇOK SICAKLIK KATTI

  Somtaş Sarraf - Somtaş Park

Referanslar