DJ-Image Slider

Sık Sorulanlar

1. AG HOLZMANN - Ahşap Kompozit Pencereler’in özellikleri neler?

Bu üretim sisteminin amacı her iki malzemenin, ahşabın ve polymer’in üstün niteliklerini pencerede birleştirmek ve en etkin şekilde kullanabilmektir.

Denenmiş bir malzeme olan çevre dostu ahşabın sağlamlığı ve dayanıklılığı pencere imalatında kullanılan diğer malzemelerden çok daha iyidir. Polymer ise uygulama alanı çok geniş olan çağdaş bir ileri teknoloji ürünüdür. Dış hava koşullarının her türüne dayanıklı olduğu için, pencere ve cephelerde dış kaplama olarak kullanılır. Polymer kaplama, ahşap pencereyi dış hava koşullarına karşı ağaç kabuğunun gövdeyi koruduğu gibi korur ve ağacın ömrünü uzatır.

Özetle, ahşap kompozit pencere bir anlamda klasik bir ahşap penceredir, fakat dış yüzü, üzerine tam olarak geçen bir polymer tabakasıyla kaplanmıştır. En temel özelliği, uzun yıllar boya ve bakım gerektirmemesidir.

95 mm genişliği ile Avrupa’daki en geniş doğramalardan bile daha geniştir. Bu nedenle rakipsizdir.

2. AG HOLZMANN - Ahşap Kompozit Pencereler’in iç kısmının ahşap olmasının sebebi nedir?

Ağaç doğal bir malzemedir ve ortamdaki nemi dengeleme özelliğine sahiptir. Ortamdaki nem fazlaysa fazla nemi emer, az ise emdiği nemi dışarı salar. Kısacası, yaşayan bir penceredir.

Aynı zamanda ahşap kullanıldığı odalara sıcak bir hava getirir.

3. AG HOLZMANN - Ahşap Kompozit Pencereler’in uygulama alanları nereler?

Lüks konutlardan toplu konut projelerine kadar her türlü mimari projede uygulanabilir.

Ahşap pencerelerin yüksek katlı binalarda bugüne kadar kullanılması mümkün değil idi. AG HOLZMANN rüzgar kesen stabil dayanım gücü ve yangına karşı sunduğu yüksek güvenlik konsepti ile 20-30 katlı yapılarda dahi rahatlıkla kullanılabilir hale getirilmiştir. 

4. AG HOLZMANN - Ahşap Kompozit Pencereler ısı yalıtımı açısından ne gibi avantajlar sağlıyor?

Yalıtım özelliği olan, daha üstün izolasyon sağlayan ve aynı zamanda daha düşük maliyetli bir üründür.

Resmi veriler binalardaki ısı kaybının % 33’ünün pencerelerden kaynaklandığını gösteriyor. Yıllık milyarca dolarlık enerji giderlerimizi göz önüne aldığımızda, % 33 gibi bir rakamın ne kadar yüksek olduğunu daha iyi anlarız. Her evde tasarruf sağlayan ampullerin kullanılmasına yönelik bir projeyle % 2 tasarruf sağlanırken, pencereleri değiştirerek % 33 tasarruf edilebilir.

Türkiye’de A sınıfı, yani AG HOLZMANN standartlarında pencereler yaygınlaştığında, yılda yüz milyonlarca dolar enerji tasarrufu gerçekleşecektir.

5. AG HOLZMANN - Ahşap Kompozit Pencereler ses yalıtımı açısından ne gibi avantajlar sağlıyor?

Düzenli gürültü hasta eder. 40 dB üzerindeki seslere vücudumuz strese girerek tepki veriyor.

Aynı zamanda damarlar sıkışıyor ve kan basıncı yükseliyor. Yoldan geçen bir araba dahi 70 dB ile bu sınırın çok üzerinde kalıyor.

Evimizde sessizliğin hakim olabilmesi için AG HOLZMANN pencereleri gürültüyü dışarıda tutuyor.

Pencerelerin ses izolasyonu, kullanılan özel camlarla sağlanır. Ahşap çerçeve profillerinin dışarıdan polimer ile kaplanması ses izolasyonunu çok daha artırır.

6. AG HOLZMANN - Ahşap Kompozit Pencereler hırsızlığa karşı ne kadar güvenli?

Hem ahşap, hem de ahşap-polymer sistemli pencereler Avrupa Birliği geçerli normlarına göre, zorla açılmayı zorlaştırıcı, hırsızlığı engelleyici mekanizmalar ve menteşelerle üretilmek zorundadırlar.

Eski tip normal pencereler hırsızlar tarafından esnetilerek açılmakta idi. Yeni nesil AG HOLZMANN pencerelerinin çerçeveleri esnemez, hırsızlara geçit vermez.

7. AG HOLZMANN’da hangi ağaçlar kullanılıyor?

Dekoratif taleplere uygun, her tür opak veya saydam renklendirilmiş seçkin ve değerli ağaçlar kullanılabilir; Çam, Meranti, Sapelli, Okume, Oak, Sipo, Walnut, Rosewood, Cherry, Acajou …

8. AG HOLZMANN - Ahşap Kompozit Pencereler’in ömrü ne kadar?

Ahşap Kompozit Pencereler’in en temel özelliği, ömür boyu boya ve bakım gerektirmemesidir. Dış tarfındaki polymer yüzey, ağacı hava şartlarından izole ederek ağacın ömrünü uzatır.

Pencerenizin zevkini bir ömür boyu çıkaracaksınız.

9. AG HOLZMANN - Ahşap Kompozit Pencere Sistemin, yalnızca ahşap ya da yalnızca sentetik (örneğin PVC) sistemler karşısında ne gibi avantajları var?

Ahşap Kompozit Pencerelerin çok farklı hava koşulları altında kalan, iç ve dış olarak iki ayrı yüzü olduğunu anımsamak gerekiyor. Odaların içine bakan ahşap taraf yapının içinde sıcak ve konforlu bir konut havası yaratıyor. Polymer kaplı dış yüz ise, sınırsız renk seçenekleri nedeniyle cephe dekorasyonuna büyük bir özgürlük getiriyor

Sistem, pencereleri kötü hava koşullarına karşı sürekli olarak koruyarak kullanım ömrünü diğerlerinden çok daha uzun hale getiriyor.

10. Ahşap ya da Plastik Pencerelerle karşılaştırdığımızda, AG HOLZMANN - Ahşap Komozit Pencerelerin maliyeti konusunda ne söyleyebiliriz?

Ahşap Kompozit Pencerelerin ömrü çok uzun, temizliği ve bakımı çok basittir. Bu nedenle, diğerlerinden biraz daha yüksek maliyetli olsalar bile, bu fark kendini kısa zamanda amorti eder. Bir düşünün, Ahşap Kompozit Pencereyi bir daha asla cilalamanız ya da boyamanız gerekmeyecek!

11. Ahşap ile Polymer kaplama arasında küflenme olabilir mi?

AG HOLZMANN polymer profil sistemleri arkada sürekli bir hava akımı sağlayacak şekilde hazırlanmıştır. Bu optimal havalandırma nedeniyle polymer kaplamayla ahşap profil arasında nem toplanması olanaksızdır. Bu önlem küflenmeyi baştan itibaren engellemiştir.

12. Polymer dış kaplamanın rengi, müşterinin isteği doğrultusunda, örneğin ev kapısının, kış bahçesinin, ya da cephenin rengine uyarlanabilir mi? 

Polymer kaplama için kullanılabilecek renk yelpazesinin sınırsız olduğunu söyleyebiliriz. Bu sayede kullanıldıkları ortama tam olarak uyan pencereler imal edilebilir.

Kullanıcı Yorumları | Ürünümüz Hakkındaki Tüketici Yorumları

 • Wow very surpised about the agreement!
  Wow very surpised about the agreement!
  RobertEvimden caddeyi izlerken etrafta gördüğüm yapaylıklar içerisinde doğal ağaca dokunmak bana tarifsiz bir huzur veriyor.

  Nermin Işık  - Doktor

 • Teşekkürler Holzmann
  Teşekkürler Holzmann
  JaneAG HOLZMANN ile tanışana kadar evimde hangi pencereyi kullanacağıma karar veremedim. Ağacın doğallığı en büyük tercih sebebim oldu.

   

  Meltem Çağlar - Çağlar Eczacı 37

 • Sonunda Rahat Ettim
  Sonunda Rahat Ettim
  John9. Katta bulunan dairemde 2008 yılında yapılan komple ağaç doğrama dış taraftan çürümeye başlayınca tüketici olarak ne yapacağımı bilemedim, boyanın korunması için 9. kata iskele kuralım diyen bile oldu. 3+1 evim için 2 yılda bir yaptıracağım boya maliyeti yerine ömür boyu boya bakım istemeyen ahşap pencere aldım.

  M. Emin Güler - İç Mimar 46

 • k11
  k11
  JohnEvimden caddeye bakarken penceremde ki ahşabın doğal dokusu bana ipeksi birdokunuş hissi veriyor evde penceremi kullanırken ayrı bir keyif alıyorum. 

  Deniz Kocaman - Avukat 33

 • k12
  k12
  JohnHayatta her şeyin mümkün olduğunca doğalını tercih ederim. Çevremde kanserli kişiler arttıkça artık her şeyi sorgular oldum, açıkçası pencerede bunlardan birisi çünki pvc içerikli her şey kafama takılıyordu, sonunda bana ve sevdiklerim için doğal bir ürün buldum. Teşekkürler 

  Eren Yılmaz - Eczacı 38

 • k13
  k13
  JohnKatıldıgım yurtdısı fuarlarında sıkca karşılaştığım kompozit ürünün TÜRKİYE De bulunması mutluluk verici çizdiğim projelerde uygulamaktayım.

  Hüseyin Burdak - Mimar 38

 • k14
  k14
  JohnAg holzmann ilk müşterisiyiz AVRUPA KONUTLARI tarabya villalarında kullandık 2009 dan bu yana hem izolasyon hem doğallık olarak iyi bir performans aldık.

   Avrupa Konutları

 • k16
  k16
  Johnİzmir bergama da ki projemde daha önce başka bir firma ile sorunlu bir iş olmasına ragmen AHGHOLZMANN bayileri ve teknik ekibi ile bize güzel bir uygulama yaptı yaklaşımları ve organizasyondan ayrıca memnun kaldım

  Nadir Akyol - Müteahhit 30

 • k15
  k15
  JohnSomtaş sarraf ve somtaş park olarak ilk önce 12 katlı ALPARSLAN KONAKLARINDA UYGULADIK İLK TOPLU İŞLERDEN BİRİSİYİZ KAT MALİKLERİ ÇOK MEMNUNLAR KASA PERVAZ AHŞAP DETAYI DEKORASYONA ÇOK SICAKLIK KATTI

  Somtaş Sarraf - Somtaş Park

Referanslar